Zkk leotar .jpg

У 19. колу Првенства БиХ ЖКК "Леотар 03" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио КК "Орлови" из Брчког 73:69 (18:10, 24:14, 16:24, 15:21). Ово је велика побједа за малене јер су показале и доказале свој карактер након двије изгубљене утакмице против истог противника на једну лопту.

Домаћа екипа је имала више енергије током првог полувремена, а гошће у другом дијелу. Повеле су малене са 2:0, а изједначиле гошће. То је било уједно и посљедње изједначење на утакмици јер је екипа из Требиња водила све до краја меча.

Првих десет минута добиле су са 8 кошева разлике, а током друге четвртине било је и плус 18 кошева, а резултатом 42:28 отишло се на полувријеме.

У 22. минуту семафор је показивао 46:24 и то је била највећа разлика на утакмици, али гошће су полако смањивале разлику тако да се у посљедњих десет минута ушло са плус десет за екипу Милорада Надаждина 58:48.

Екипа из Брчког полако је смањивала разлику и у 36. минуту било је 62:61, али Требињке нису дозволиле изненађење, тако да је након 40. минута остало 73:69.

Најефикаснија је била Гудељ са 30 кошева, а Милаковић је имала дабл учинак од 12 кошева и 15 скокова. Код гошћи М. Ђокић имала је дабл учинак од по 10 скокова и кошева, а Халиловић је дала 19 кошева.

Најбољи појединац на утакмици Зорица Гудељ је истакла да је њена екипа током цијеле сезоне имала проблема са повредама и да је утакмица са екипом из Брчког била мотив више.

"У трећој четвртини изгубили смо ритам, али смо успјели да се вратимо и завршимо утакмицу у нашу корист. Захваљујући великој борбености и залагању успјели смо да побиједимо. Ова побједа значи нам много јер смо успјели да се реванширамо екипи из Брчког и да уђемо у плеј-оф", рекла је Гудељ.

У наредном колу Леотар гостује у Тузли екипи КК "Јединство Џенекс":

ЖКК "Леотар 03": М. Даковић 11, Гудељ 30, Пажин 4, Достинић 11, Милаковић 12, Савић, И. Даковић, Брњашић, Михмић 3, Радовановић 2, Шапурић, Путица. Тренер: Милорад Надаждин.

КК "Орлови": М. Ђокић 10, Халиловић 24, Каришик 10, Бабић 6, Лазаревић 19, Досић, Шаренац, С. Ђокић, Окић, Левић, А. Ђокић. Тренер: Александар Близњаковић.