Zkk leotar .jpg

U 19. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Orlovi" iz Brčkog 73:69 (18:10, 24:14, 16:24, 15:21). Ovo je velika pobjeda za malene jer su pokazale i dokazale svoj karakter nakon dvije izgubljene utakmice protiv istog protivnika na jednu loptu.

Domaća ekipa je imala više energije tokom prvog poluvremena, a gošće u drugom dijelu. Povele su malene sa 2:0, a izjednačile gošće. To je bilo ujedno i posljednje izjednačenje na utakmici jer je ekipa iz Trebinja vodila sve do kraja meča.

Prvih deset minuta dobile su sa 8 koševa razlike, a tokom druge četvrtine bilo je i plus 18 koševa, a rezultatom 42:28 otišlo se na poluvrijeme.

U 22. minutu semafor je pokazivao 46:24 i to je bila najveća razlika na utakmici, ali gošće su polako smanjivale razliku tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa plus deset za ekipu Milorada Nadaždina 58:48.

Ekipa iz Brčkog polako je smanjivala razliku i u 36. minutu bilo je 62:61, ali Trebinjke nisu dozvolile iznenađenje, tako da je nakon 40. minuta ostalo 73:69.

Najefikasnija je bila Gudelj sa 30 koševa, a Milaković je imala dabl učinak od 12 koševa i 15 skokova. Kod gošći M. Đokić imala je dabl učinak od po 10 skokova i koševa, a Halilović je dala 19 koševa.

Najbolji pojedinac na utakmici Zorica Gudelj je istakla da je njena ekipa tokom cijele sezone imala problema sa povredama i da je utakmica sa ekipom iz Brčkog bila motiv više.

"U trećoj četvrtini izgubili smo ritam, ali smo uspjeli da se vratimo i završimo utakmicu u našu korist. Zahvaljujući velikoj borbenosti i zalaganju uspjeli smo da pobijedimo. Ova pobjeda znači nam mnogo jer smo uspjeli da se revanširamo ekipi iz Brčkog i da uđemo u plej-of", rekla je Gudelj.

U narednom kolu Leotar gostuje u Tuzli ekipi KK "Jedinstvo Dženeks":

ŽKK "Leotar 03": M. Daković 11, Gudelj 30, Pažin 4, Dostinić 11, Milaković 12, Savić, I. Daković, Brnjašić, Mihmić 3, Radovanović 2, Šapurić, Putica. Trener: Milorad Nadaždin.

KK "Orlovi": M. Đokić 10, Halilović 24, Karišik 10, Babić 6, Lazarević 19, Dosić, Šarenac, S. Đokić, Okić, Lević, A. Đokić. Trener: Aleksandar Bliznjaković.