У 19. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у Бањалуци побиједио КК "Борац" резултатом 87:93 (16:23, 21:19, 22:28, 28:23). Овом побједом Требињци су се реванширали за пораз у првенству у Требињу и у финалу Купа Републике Српске. Они су дошли до своје 12 побједе, а Борцу нанијели пети пораз.

Домаћин је водио све до седмог минута када је Лужаић тројком изједначио на 16:16. Након тога Леотар тројком истог играча долази до предности од 16:19, а првих десет минута рјешава у своју корист 16:23.

Другу четвртину домаћин је добио са два коша разлике тако да се на полувријеме отишло са резултатом 37:42.

Домаћин у трећој четвртини полако смањује разлику и у 25. минуту долази до минималне предности од 51:50, али гости су заиграли одлично и до краја четвртине праве серију 8:20 и у посљедњиох десет минута ушло се са 59:70.

Четврти период домаћин добија са 28:23, али то није било довољно за заслужену побједу Леотара од 87:93.

Код домаћина најефикаснији је био Балдвин са 21 кошем, а код побједника Јефтић је имао дабл-дабл учинак од 26 кошева и 11 скокова, а Лужаић је дао 22, а Шакотић 17 кошева.

У наредном колу Леотар је слободан.

КК "Борац": Балдвин 21, Кондић 5, Шешлија 9, Поњавић 11, Кенић 13, Гаврић 3, Канингам 7, Драгојевић, Кнежевић 10, Бошковић 5, Јанковић 3, Рељић. Тренер: Драган Николић.

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 8, Раичевић 7, Шакотић 17, Јефтић 26, Н. Ђурасовић 2, Алексић 4, Лужаић 22, Милидраговић 4, Милановић, Кртинић 3. Тренер: Марко Ичелић.