U 19. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Banjaluci pobijedio KK "Borac" rezultatom 87:93 (16:23, 21:19, 22:28, 28:23). Ovom pobjedom Trebinjci su se revanširali za poraz u prvenstvu u Trebinju i u finalu Kupa Republike Srpske. Oni su došli do svoje 12 pobjede, a Borcu nanijeli peti poraz.

Domaćin je vodio sve do sedmog minuta kada je Lužaić trojkom izjednačio na 16:16. Nakon toga Leotar trojkom istog igrača dolazi do prednosti od 16:19, a prvih deset minuta rješava u svoju korist 16:23.

Drugu četvrtinu domaćin je dobio sa dva koša razlike tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 37:42.

Domaćin u trećoj četvrtini polako smanjuje razliku i u 25. minutu dolazi do minimalne prednosti od 51:50, ali gosti su zaigrali odlično i do kraja četvrtine prave seriju 8:20 i u posljednjioh deset minuta ušlo se sa 59:70.

Četvrti period domaćin dobija sa 28:23, ali to nije bilo dovoljno za zasluženu pobjedu Leotara od 87:93.

Kod domaćina najefikasniji je bio Baldvin sa 21 košem, a kod pobjednika Jeftić je imao dabl-dabl učinak od 26 koševa i 11 skokova, a Lužaić je dao 22, a Šakotić 17 koševa.

U narednom kolu Leotar je slobodan.

KK "Borac": Baldvin 21, Kondić 5, Šešlija 9, Ponjavić 11, Kenić 13, Gavrić 3, Kaningam 7, Dragojević, Knežević 10, Bošković 5, Janković 3, Reljić. Trener: Dragan Nikolić.

KK "Leotar": B. Đurasović 8, Raičević 7, Šakotić 17, Jeftić 26, N. Đurasović 2, Aleksić 4, Lužaić 22, Milidragović 4, Milanović, Krtinić 3. Trener: Marko Ičelić.