Plivači Plivačkog vaterpolo kluba /PVK/ „Leotar“ osvojili su dvije srebrne medalje na Zimskom državnom prvenstu u plivanju, koje je proteklog vikenda u organizaciji Plivačkog saveza BiH održano na Olimpijskom bazenu Otoka u Sarajevu.

Veljko Jovanović, osvojio je srebrnu medalju u disciplini 100 metara delfin u A finalu, a Marija Kurtović srebrnu medalju u disciplini 400 metara mješovito.

Plivači Kluba vodenih sportova /KVS/ „Leotar“ na mitingu u Sarajevu osvojili su pet medalja, od čega jednu zlatnu, tri  srebrne i jednu bronzanu medalju.

Helena Lakić je osvojila zlatnu medalju na 200 metara leđno i postala seniorski prvak BiH. Helena se još okitila srebrom u seniorskoj kategoriji na 400 metara slobodno i na 100 metara leđno, dok je na 50 metara leđno osvojila bronzanu medalju.

Jovan Vukoje u omladinskoj kategoriji osvojio je srebrnu medalju u disciplini 200 metara prsno.

Na turniru je učestvovalo je 25 klubova iz Republike Srpske i Federacije BiH sa 333 plivača, od čega je 182 u muškoj i 151 u ženskoj konkurenciji.