У 17. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у Мркоњић Граду побиједио КК "Младост" резултатом 57:76 (13:15, 9:29, 21:15, 14:17).Ово је једанаеста побједа Требињаца.

Гости су од почетка утакмице водили, а имали су пет кошева предности 6:11, а домаћин долази у једино вођство у 9. минуту од 13:12. Ипак, првих десет минута завршено је са два коша предности за Леотар 13:15.

Младост на почетку друге четвртине води са 17:16 и 19:17, али Алексић тројком доводи своју екипу у вођство од 19:20. Од 14. минута до одласка на одмор на паркету Спортске дворане у Мркоњић Граду постоји само екипа Марка Ичелића која је направила серију 2:22 и на полувријеме се одлази са дуплом разликом - 22:44.

У трећој четвртини домаћин је покушавао да смањи разлику, али је успио да дође само на минус 13 - 40:53, а у посљедњих десет минута ушло се са 43:59.

Требињци су успјели у посљедњих десет минута и да повећају предност тако да је коначан резултат 57:76.

Код домаћина најбољи је био Суџум са 17 кошева, а код побједника сви играчи су се уписали у листу стријелаца, а најефикаснији су били Н. Ђурасовић са 15, Алексић са 14 и Раичевић са 13 кошева.

У наредном колу у Требиње долази КК "Спарси" из Сарајева.

КК "Младост": Капетановић 10, Маран 6, Ледл 8, Ћуп 12, Суџум 17, Томић, Кљајић, Милошевић 1, Марковић, Симанић 3, Јотић. Тренер: Тихомир Мустапић.

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 6, Раичевић 13, Шакотић 5, Јефтић 6, Н. Ђурасовић 15, Алексић 14, Лужаић 8, Милидраговић 4, Милановић 3, Кртинић 2. Тренер: Марко Ичелић