U 17. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Mrkonjić Gradu pobijedio KK "Mladost" rezultatom 57:76 (13:15, 9:29, 21:15, 14:17).Ovo je jedanaesta pobjeda Trebinjaca.

Gosti su od početka utakmice vodili, a imali su pet koševa prednosti 6:11, a domaćin dolazi u jedino vođstvo u 9. minutu od 13:12. Ipak, prvih deset minuta završeno je sa dva koša prednosti za Leotar 13:15.

Mladost na početku druge četvrtine vodi sa 17:16 i 19:17, ali Aleksić trojkom dovodi svoju ekipu u vođstvo od 19:20. Od 14. minuta do odlaska na odmor na parketu Sportske dvorane u Mrkonjić Gradu postoji samo ekipa Marka Ičelića koja je napravila seriju 2:22 i na poluvrijeme se odlazi sa duplom razlikom - 22:44.

U trećoj četvrtini domaćin je pokušavao da smanji razliku, ali je uspio da dođe samo na minus 13 - 40:53, a u posljednjih deset minuta ušlo se sa 43:59.

Trebinjci su uspjeli u posljednjih deset minuta i da povećaju prednost tako da je konačan rezultat 57:76.

Kod domaćina najbolji je bio Sudžum sa 17 koševa, a kod pobjednika svi igrači su se upisali u listu strijelaca, a najefikasniji su bili N. Đurasović sa 15, Aleksić sa 14 i Raičević sa 13 koševa.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Sparsi" iz Sarajeva.

KK "Mladost": Kapetanović 10, Maran 6, Ledl 8, Ćup 12, Sudžum 17, Tomić, Kljajić, Milošević 1, Marković, Simanić 3, Jotić. Trener: Tihomir Mustapić.

KK "Leotar": B. Đurasović 6, Raičević 13, Šakotić 5, Jeftić 6, N. Đurasović 15, Aleksić 14, Lužaić 8, Milidragović 4, Milanović 3, Krtinić 2. Trener: Marko Ičelić