У 16. колу Првенства БиХ КК „Леотар“ је у Спортској дворани „Милош Мрдић“ побиједили екипу Посушја резултатом 101:76 (27:23, 27:13, 25:19, 22:21). Требињци су на тај начин дошли до десете побједе у првенству.

Леотар је добро почео вечерашњу утакмицу и након пет минута имао је шест кошева предности - 16:10. Ипак, до краја прве четвртине гости су смањили разлику и у другу четвртину се ушло са 27:23.

Током других десет минута играчи Марка Ичелића додали су гас и опет повећали своју предност тако да је у 15. минуту семафор показивао 37:27, а на полувријеме се отишло са плус 18 - 54:36.

Интересантно је да су домаћи кошаркаши у обје четвртине дали по 27 кошева, а код домаћина три играча су имала двоцифрен кош учинак Б. Ђурасовић, Шакотић и Јефтић, а код гостију Виггинс.

У трећој четвртини Леотар је повећа предност на 24 коша разлике - 79:55. У четвртој четвртини кошевима младога Мијатовића домаћин је стигао до 100 поена и највише разлике на утакмици - плус 27 кошева, 101:74, али у посљедњим секундама гости су смањили за коначних 101:76.

Након меча тренер Марко Ичелић је похвалио своје играче да су испоштовали план за утакмицу.

“Играли смо добру утакмицу 40. минута. Било је неких осцилација уласком са клупе што се не смије дешавати да би одржали један добар ниво до краја утакмице. Ово је веома битна побједа за нас и окрећемо се наредном противнику”, рекао је Ичелић.

У наредном колу Требињци гостују у Мркоњић Граду екипи „Младости“.

КК „Леотар“: Б. Ђурасовић 23, Раичевић 9, Алексић 4, Мијатовић 2, Лужаић 16, Тупањанин, Милидраговић 3, Шакотић 14, Јефтић 15, Милановић 4, Н. Ђурасовић 4, Кртинић 7. Тренер: Марко Ичелић.

ХКК „Посушје“: Ј. Рамљак 3, Раос, Јукић, Шушњар, Ширић 13, Тyре 24, Блиско, Леко 5, Виггинс 27, Т. Рамљак 4. Тренер: Домагој Кујунџић.