U 16. kolu Prvenstva BiH KK „Leotar“ je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ pobijedili ekipu Posušja rezultatom 101:76 (27:23, 27:13, 25:19, 22:21). Trebinjci su na taj način došli do desete pobjede u prvenstvu.

Leotar je dobro počeo večerašnju utakmicu i nakon pet minuta imao je šest koševa prednosti - 16:10. Ipak, do kraja prve četvrtine gosti su smanjili razliku i u drugu četvrtinu se ušlo sa 27:23.

Tokom drugih deset minuta igrači Marka Ičelića dodali su gas i opet povećali svoju prednost tako da je u 15. minutu semafor pokazivao 37:27, a na poluvrijeme se otišlo sa plus 18 - 54:36.

Interesantno je da su domaći košarkaši u obje četvrtine dali po 27 koševa, a kod domaćina tri igrača su imala dvocifren koš učinak B. Đurasović, Šakotić i Jeftić, a kod gostiju Viggins.

U trećoj četvrtini Leotar je poveća prednost na 24 koša razlike - 79:55. U četvrtoj četvrtini koševima mladoga Mijatovića domaćin je stigao do 100 poena i najviše razlike na utakmici - plus 27 koševa, 101:74, ali u posljednjim sekundama gosti su smanjili za konačnih 101:76.

Nakon meča trener Marko Ičelić je pohvalio svoje igrače da su ispoštovali plan za utakmicu.

“Igrali smo dobru utakmicu 40. minuta. Bilo je nekih oscilacija ulaskom sa klupe što se ne smije dešavati da bi održali jedan dobar nivo do kraja utakmice. Ovo je veoma bitna pobjeda za nas i okrećemo se narednom protivniku”, rekao je Ičelić.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Mrkonjić Gradu ekipi „Mladosti“.

KK „Leotar“: B. Đurasović 23, Raičević 9, Aleksić 4, Mijatović 2, Lužaić 16, Tupanjanin, Milidragović 3, Šakotić 14, Jeftić 15, Milanović 4, N. Đurasović 4, Krtinić 7. Trener: Marko Ičelić.

HKK „Posušje“: J. Ramljak 3, Raos, Jukić, Šušnjar, Širić 13, Tyre 24, Blisko, Leko 5, Viggins 27, T. Ramljak 4. Trener: Domagoj Kujundžić.