У 15. колу Првенства БиХ КК"Леотар" је поражен у Тузли од КК"Слобода" 85:65 (21:18, 15:21, 28:13, 21:13). Ово је четврти пораз Требињаца након седам узастопних побједа.

Прву четвртину је домаћин био бољи и након десет минута резултат био 21:18. Другу чевртину гости су преокренуо резултат у своју корист и на полувријеме се отишло са 36:39.

Домаћин је након полувремена заиграо боље и полако преузима вођство и у посљедњих десет минута ушло се са 64:52. Током четврте четвртине домаћин додаје гас и у 39. минуту има највећу предност 85:62. Гости дају тројку за коначан резултат 85:65.

У наредном колу у Требиње долази КК "Посушје".

КК "Слобода": Аликадић 11, Лединовић 6, Делалић 24, Албијанић 15, Дурмо 14, Њежић, Хслилчевић, Лечић 7, Камерун 4, Малохоџић 2, Дамел 2, Омеровић. Тфенер: Недим Џемић.

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 18, Раичевић 2, Шакотић 15, Јефтић 9, Н. Ђурасовић 6, Алексић 3, Мијатовић 2, Лужаић 3, Милидраговић, Милановић 2, Кртинић 5. Тренер: Марко Ичелић.