U 15. kolu Prvenstva BiH KK"Leotar" je poražen u Tuzli od KK"Sloboda" 85:65 (21:18, 15:21, 28:13, 21:13). Ovo je četvrti poraz Trebinjaca nakon sedam uzastopnih pobjeda.

Prvu četvrtinu je domaćin bio bolji i nakon deset minuta rezultat bio 21:18. Drugu čevrtinu gosti su preokrenuo rezultat u svoju korist i na poluvrijeme se otišlo sa 36:39.

Domaćin je nakon poluvremena zaigrao bolje i polako preuzima vođstvo i u posljednjih deset minuta ušlo se sa 64:52. Tokom četvrte četvrtine domaćin dodaje gas i u 39. minutu ima najveću prednost 85:62. Gosti daju trojku za konačan rezultat 85:65.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Posušje".

KK "Sloboda": Alikadić 11, Ledinović 6, Delalić 24, Albijanić 15, Durmo 14, Nježić, Hslilčević, Lečić 7, Kamerun 4, Malohodžić 2, Damel 2, Omerović. Tfener: Nedim Džemić.

KK "Leotar": B. Đurasović 18, Raičević 2, Šakotić 15, Jeftić 9, N. Đurasović 6, Aleksić 3, Mijatović 2, Lužaić 3, Milidragović, Milanović 2, Krtinić 5. Trener: Marko Ičelić.