У заосталој утакмици 12. кола Првенства БиХ КК "Леотар" је у Мостару побиједио КК "Зрињски" 72:66 (16:18, 17:18, 17:19, 16:15). Ово је седма узастопна побједа Требињаца.

Леотар је повео са 0:2, а у петом минуту било је 5:10. Домаћин полако смањује разлику и у 9. минуту тројком Пајића прелази у вођство од 14:12. Ипак, до краја првих десет минута тројкама Алексића и Лужаића гости су поново прешли у вођство од 16:18.

Током друге четвртине Леотар је имао и седам кошева предности 22:29 у 16. минуту, али Зрињски 20 секунди до краја четвртине изједначује на 33:33. Пет секунди до одласка на полувријеме Б. Ђурасовић погађа тројку тако да се на одмор отишло са резултатом 33:36.

Зрињски је средином треће четвртине повео са 41:38, али су гости поново преокренули резултат у своју корист и у посљедњих десет минута ушли су са плус пет - 50:55.

У посљедњој четвртини видјели смо клацкалицу што се тиче вођства јер су се екипе смјењивале у вођству све до 35. минута када Требињци долазе на плус осам - 60:68 и до краја су сачували предност и заслужено славили.

У суботу Требињци гостују у Тузли гдје их дочекује КК "Слобода".

Код домаћина најефикаснији је био Налетилић са 16 кошева, а код гостију Јефтић са 18, Шакотић и Лужаић са 13 и Алексић са 10 кошева.

ХКК "Зрињски": Солдо 7, Налетилић 16, И. Зломислић 10, Човић 14, Пајић 12, Т. Зломислић, Зовко 7, Ђурашевић, Божић. Тренер: Зоран Гломазић.

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 9, Раичевић 6, Шакотић 13, Јефтић 18, Н. Ђурасовић, Алексић 10, Мијатовић, Лужаић 13, Милидраговић 1, Нинковић, Милановић 2, Кртинић. Тренер: Марко Ичелић.