U zaostaloj utakmici 12. kola Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Mostaru pobijedio KK "Zrinjski" 72:66 (16:18, 17:18, 17:19, 16:15). Ovo je sedma uzastopna pobjeda Trebinjaca.

Leotar je poveo sa 0:2, a u petom minutu bilo je 5:10. Domaćin polako smanjuje razliku i u 9. minutu trojkom Pajića prelazi u vođstvo od 14:12. Ipak, do kraja prvih deset minuta trojkama Aleksića i Lužaića gosti su ponovo prešli u vođstvo od 16:18.

Tokom druge četvrtine Leotar je imao i sedam koševa prednosti 22:29 u 16. minutu, ali Zrinjski 20 sekundi do kraja četvrtine izjednačuje na 33:33. Pet sekundi do odlaska na poluvrijeme B. Đurasović pogađa trojku tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 33:36.

Zrinjski je sredinom treće četvrtine poveo sa 41:38, ali su gosti ponovo preokrenuli rezultat u svoju korist i u posljednjih deset minuta ušli su sa plus pet - 50:55.

U posljednjoj četvrtini vidjeli smo klackalicu što se tiče vođstva jer su se ekipe smjenjivale u vođstvu sve do 35. minuta kada Trebinjci dolaze na plus osam - 60:68 i do kraja su sačuvali prednost i zasluženo slavili.

U subotu Trebinjci gostuju u Tuzli gdje ih dočekuje KK "Sloboda".

Kod domaćina najefikasniji je bio Naletilić sa 16 koševa, a kod gostiju Jeftić sa 18, Šakotić i Lužaić sa 13 i Aleksić sa 10 koševa.

HKK "Zrinjski": Soldo 7, Naletilić 16, I. Zlomislić 10, Čović 14, Pajić 12, T. Zlomislić, Zovko 7, Đurašević, Božić. Trener: Zoran Glomazić.

KK "Leotar": B. Đurasović 9, Raičević 6, Šakotić 13, Jeftić 18, N. Đurasović, Aleksić 10, Mijatović, Lužaić 13, Milidragović 1, Ninković, Milanović 2, Krtinić. Trener: Marko Ičelić.