У 9. колу Прремијер лиге БиХ КК "Леотар" је у Широком Бријегу побиједио ХКК "Широки" након продужетка резултатом 80:81 (22:19, 13:21, 18:24, 21:10), а у продужетку 6:7.

Ово је шеста побједа Леотара, а други пораз члана АБА2 лиге.

Домаћин је повео са 2:0, али је у петом минуту било је 10:10. До краја четвртине домаћин је дао 12, а гости 9, тако да је првих десет минута завршено 22:19.

Тројком Б. Ђурасовића Леотар долази до изједначења и након тога прелази у вођство које је у 15. минуту износило и плус 10 - 24:34.

Домаћин је до краја полувремена смањио предност тако да се на полувријеме отишло са резултатом 35:40.

Играчи Марка Ичелића настављају са добром игром и у трећој четвртини. У 28. минуту су водили са 50:62, али се у посљедњих десет минута улази са плус једанаест - 53:64.

Домаћин је полако смањивао предност и 120 секунди прије краја кошевима Божића прешли су у вођство 72:69, али Б. Ђурасовић тројком поравнава резултат на 72:72. Чолак из слободних бацања поново доводи своју екипу у вођство, али Б. Ђурасовић 14 секунди до краја поново изједначава на 74:74. Домаћин није искористио посљедњи напад тако да се отишло у продужетке.

Током додатних пет минута домаћин је постигао шест, а гости седам поена. Побједу је донио Н. Ђурасовић шутем за два поена у посљедњим секундама утакмице.

Леотар је у наредном колу слободан, а у 11. колу је домаћин екипи "Братунца ТРБ" из истоименог мјеста.

КК "Широки": Иванов 5, Вуцић 14, Билиновац 14, Ћавар, Божић 25, Кучан 3, Чолак 19, Милетић, Галић, Дамјановић, Вујановић. Тренер: Данијел Јусуп.

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 28, Раичевић 9, Шакотић, Јефтић 21, Н. Ђурасовић 13, Миљеновић, Алексић 7, Марић, Тупањанин, Милидраговић, Нинковић 3, Милановић. Тренер: Марко Ичелић.