U 9. kolu Prremijer lige BiH KK "Leotar" je u Širokom Brijegu pobijedio HKK "Široki" nakon produžetka rezultatom 80:81 (22:19, 13:21, 18:24, 21:10), a u produžetku 6:7.

Ovo je šesta pobjeda Leotara, a drugi poraz člana ABA2 lige.

Domaćin je poveo sa 2:0, ali je u petom minutu bilo je 10:10. Do kraja četvrtine domaćin je dao 12, a gosti 9, tako da je prvih deset minuta završeno 22:19.

Trojkom B. Đurasovića Leotar dolazi do izjednačenja i nakon toga prelazi u vođstvo koje je u 15. minutu iznosilo i plus 10 - 24:34.

Domaćin je do kraja poluvremena smanjio prednost tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 35:40.

Igrači Marka Ičelića nastavljaju sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini. U 28. minutu su vodili sa 50:62, ali se u posljednjih deset minuta ulazi sa plus jedanaest - 53:64.

Domaćin je polako smanjivao prednost i 120 sekundi prije kraja koševima Božića prešli su u vođstvo 72:69, ali B. Đurasović trojkom poravnava rezultat na 72:72. Čolak iz slobodnih bacanja ponovo dovodi svoju ekipu u vođstvo, ali B. Đurasović 14 sekundi do kraja ponovo izjednačava na 74:74. Domaćin nije iskoristio posljednji napad tako da se otišlo u produžetke.

Tokom dodatnih pet minuta domaćin je postigao šest, a gosti sedam poena. Pobjedu je donio N. Đurasović šutem za dva poena u posljednjim sekundama utakmice.

Leotar je u narednom kolu slobodan, a u 11. kolu je domaćin ekipi "Bratunca TRB" iz istoimenog mjesta.

KK "Široki": Ivanov 5, Vucić 14, Bilinovac 14, Ćavar, Božić 25, Kučan 3, Čolak 19, Miletić, Galić, Damjanović, Vujanović. Trener: Danijel Jusup.

KK "Leotar": B. Đurasović 28, Raičević 9, Šakotić, Jeftić 21, N. Đurasović 13, Miljenović, Aleksić 7, Marić, Tupanjanin, Milidragović, Ninković 3, Milanović. Trener: Marko Ičelić.