У 8. колу Првенства БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" КК "Леотар" је побиједио КК "Босна Роyал" из Сарајева 108:60 (25:10, 22:16, 33:17, 28:17). На овај начин Требињци су дошли до пете побједе, а гости до шестог пораза.

Већ након прве четвртине видјело се да ће домаћин да тријумфује против некадашњег првака Европе, само је било питање са колико разлике. Након првих десет минута било је 25:10, а на одмор се отишло са 47:26.

Током другог полувремена разлика је расла тако да је на крају резултат био 108:60. Сви играчи који су били у ростеру добили су завидну минутажу и искористили су је на најбољи начин.

Седам играча имало је двоцифрен кош учинак. Треба истаћи одличну шутерску вече домаћина јер су за два поена имали 56,9%, а за три поена 53,8% уз 47 скокова.

У наредном колу Леотар гостује у Широком код ХКК "Широки".

КК "Леотар": Миљеновић 10, Б. Ђурасовић 13, Раичевић 12, Алексић, Марић 11, Туапањанин 3, Милидраговић 12, Нинковић 6, Шакотић 14, Јефтић 14, Милановић 5, Н. Ђурасовић 8. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Босна Роyал": Исламовић 9, Косовац, Галијатовић, Дукатар, Дамаџић, Фазлић 20, Младиновић 4, Машић 5, Мемић 12, Буласхвили 10. Тренер: Харис Тањо.