U 8. kolu Prvenstva BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je pobijedio KK "Bosna Royal" iz Sarajeva 108:60 (25:10, 22:16, 33:17, 28:17). Na ovaj način Trebinjci su došli do pete pobjede, a gosti do šestog poraza.

Već nakon prve četvrtine vidjelo se da će domaćin da trijumfuje protiv nekadašnjeg prvaka Evrope, samo je bilo pitanje sa koliko razlike. Nakon prvih deset minuta bilo je 25:10, a na odmor se otišlo sa 47:26.

Tokom drugog poluvremena razlika je rasla tako da je na kraju rezultat bio 108:60. Svi igrači koji su bili u rosteru dobili su zavidnu minutažu i iskoristili su je na najbolji način.

Sedam igrača imalo je dvocifren koš učinak. Treba istaći odličnu šutersku veče domaćina jer su za dva poena imali 56,9%, a za tri poena 53,8% uz 47 skokova.

U narednom kolu Leotar gostuje u Širokom kod HKK "Široki".

KK "Leotar": Miljenović 10, B. Đurasović 13, Raičević 12, Aleksić, Marić 11, Tuapanjanin 3, Milidragović 12, Ninković 6, Šakotić 14, Jeftić 14, Milanović 5, N. Đurasović 8. Trener: Marko Ičelić.

KK "Bosna Royal": Islamović 9, Kosovac, Galijatović, Dukatar, Damadžić, Fazlić 20, Mladinović 4, Mašić 5, Memić 12, Bulashvili 10. Trener: Haris Tanjo.