У 19. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је у Мостару изгубио од ХНК "Зрињски" резултатом 6:2 (2:0). Гледаоци под Бијелим Бријегом уживали су у голеади јер су видјели осам голова.

Домаћин је запријетио у 13. минуту кад је ударац Игора Савића са 30 метара погодио пречку. Четири минуте касније домаћин је повео из једанаестерца након прекршаја Атељевића над Јурановићем. Сигуран реализатор био је Библија коме је то био 17 првенствени гол. Зрињски повећава своју предност у 32. минуту када је Јурановић био сам испред голмана гостију који је одбранио његов шут, а на одбијену лопту натрчао је Јукић за вођство од 2:0.

С овим резултатом отишло се на одмор.

На почетку другог полувремена у 49. минуту након асистенције Билбије Савић је искоса са десне стране савладао голмана гостију за 3:0. Зец је у 54. минуту упутио шут према голу домаћина из слободног ударца, али преко гола.

Зрињски је четврти гол постигао у 68. минуту, након асистенције Бекића Шиповац је ушао у казнени простор и обишао Вукановића. Домаћин је пети гол постигао у 71. минуту, а то је био аутогол Атељевића.

Леотар је први гол постигао у 79. минуту када је Зец на средини терена одузео лопту и упослио Аћимовића који је савладао голмана Ћондрића. Само два минута касније Зец је у шеснаестерцу домаћина преварио Баришића који га је саплео, а судија Дељковић показао је на пенал. Зец је шутирао пенал и постигао свој четврти гол у сезони.

Зрињски је преко некадашњег играча Леотара Шиповца након асистенције Билбије у 82. минуту дошао и до шестог гола. Резултатом 6:2 завршила је посљедња утакмица обје екипе у јесењем дијелу Премијер лиге БиХ.

Леотар има 16 бодова уз гол разлику 14:31.

Стадион: Бијели Бријег. Судија: Бењамин Дељковић– Сарајево. Помоћници: Сретен Удовичић (Приједор) и Јосип Чолић (Купрес). Четврти судија: Драган Петровић (Бања Лука). Делегат: Берин Пилав (Сарајево). Жути картони: Зломислић (Зрињски), а Милић (Леотар).

ХНК "ЗРИЊСКИ": Чондрић, Ћорлука, Баришић, Јаковљевић, Мемија(од 46. Бекић), Савић, Зломислић(од 61. минута Каменар), Јукић(од 69. минута Малекинушић), Јурановић(од 62. минута Гаџе), Билбија, Машић(од 61. минута Шиповац). Тренер: Сергеј Јакировић.

ФК "ЛЕОТАР": Вукановић, Милић, Арсић, Босанчић, Андрић (од 38. минута Зец), Атељевић (од 85. минута Медан), Ћосић, Максимовић, Рамић, Секуловић, Аћимовић. Тренер: Бранислав Крунић.