Plivači Kluba vodenih sportova /KVS/ „Leotar“ osvojili su  sedam medalja na Međunarodnom plivačkom mitingu „Mali delfini 2021“, koji je juče održan u Banjaluci.

Trebinjski plivači u ukupnom plasmanu bili su četvrti, od 16 ekipa koliko je učestvovalo na ovom mitingu.

Po osvojenim medaljama najuspješniji „delfin“ KVS Leotar bio je Igor Kundačina sa četri osvojene medalje. Igor je osvojio dvije srebrne medalje u disciplinama 100 m leđno i 100 m prsno i dvije bronzane medalje u disciplinama 50 m i 100 m slobodno. Ognjen Ćurić osvojio je dvije bronzane medalje u disciplinama 200 m slobodo i 100 m leđno. Helena Lakić se okitila bronzanom medaljom na 100m leđno u apsolutnoj kategoriji.

„Zadovoljni smo osvojenim medaljama naših plivača u Banja Luci,  a pogotovo sa njihovim isplivanim rezultatima, pošto  su u svim svojim disciplinama ostvarili napredak  i  svoje lične rekorde a to nam je i osnovni cilj da iz takmičenja u takmičenje napreduju“, kazao je Veljko Piljević, trener u KVS Leotar.

Na mitingu koji je održan na popularnom banjalučkom GOB -u  okupilo se 444 plivača iz 16 klubova.