U 5. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je u Istočnoj Ilidži pobijedio domaći ŽKK "Igman" 58:123 (10:32, 14:27, 18:33, 16:31). Ovo je druga pobjeda Malenih u četiri kola.

Od početka utakmice vidjelo se ko je gazda na terenu jer je već nakon prvih deset minuta na semaforu pisalo 10:32, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 24:59. Tokom drugog poluvremena razlika je rasla za konačan rezultat od 58:123.

Sve igračice koje su imale minutaže upisale su se u listu strijelaca. U redovima domaćina briljirala je Šehovac sa 35 koševa, a kod gošći dvije igračice imale su dabl-dabl učinak Begenišić sa 20 koševa i 13 skokova i Milaković sa 11 koševa i 12 skokova, dok je Gudelj postigla 21 poen, a Dostinić 19.

Malene u narednom kolu gostuju u Konjicu protiv istoimene ekipe.

ŽKK "Igman": Zirojević 2, Čeremidžić 1, Šehovac 35, J. Kovač 9, Avdić 5, Rončević, Tešanović, Popović, Bjelica, A. Kovač, Krajsumović 6, Andrić. Trener: Zoran Šehovac.

ŽKK "Leotar 03": M. Daković 16, Gudelj 21, Milaković 11, Dostinić 19, Begenišić 20, Savić 7, I. Daković 4, Nadaždin 1, Mrdić 6, Radovanović 5, Šapurić 13, Glušac. Trener: Milorad Nadaždin.