Fudbaleri Leotara poraženi su od mostarskog Veleža rezultatom 1:3 u 18. kolu Premijer lige čime su zabilježili četvrti uzastopni poraz.

Leotar je iz prve šanse na utakmici stigao do vođstva. Igrao se 17. minut kada je Zajmović napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a sudija Admir Šehović pokazao je na bijelu tačku.

Pogodio je Maksimović za prednost domaćeg tima od 1:0. Velež je već dva minuta kasnije došao do izjednačenja i to autogolom Perišića.

Loš teren i kiša otežavali su igru, a prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:1.

U Policama su mreže mirovale do 69. minuta, kada je Zajmović doveo Velež u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Pršeš u 89. minutu i to je 1:3.

Fudbaleri Leotara u petak, 3. decembra, gostuju u Mostaru, gdje će se sastati sa Zrinjskim.