U 9. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" se iz Ljubuškog vraća neporažen jer je igrao 32:32 (14:15) sa RK "Izviđač". Trebinjci se sa teškog gostovanja vraćaju sa jednim bodom tako da sada imaju 13 bodova i nalaze se na drugom mjestu iza banjalučkog "Borca".

I na ovoj utakmici Leotar je pokazao da će biti konkurent svakoj ekipi. Gosti su dobro otvorili utakmicu tako da su bili u vođstvu sa golom prednosti 2:3, 3:4, 4:5, a u 15. minutu dolaze i do plus dva 5:7. Samo dva minuta kasnije dolaze i do najvećeg vođstva od tri gola razlike 6:9, ali već u 19. minutu nakon serije od 3:0 dolazi do izjednačenja od 9:9.

Do kraja poluvremena Leotar je ponovo u minimalnoj prednosti i na pauzu ide sa vođstvom od 14:15.

Igrači Darka Tavrića nastavljaju i dalje sa dobrom igrom i već u 33. minutu imaju ponovo plus dva 15:17, a u 40. minutu 23:25. Domaćin je u 52. minutu došao do izjednačenja 27:27. Nakon toga prava drama i igranje sa živcima. Domaćin 30 sekundi prije kraja utakmice dolazi u vođstvo od 32:31, ali Ratković sa šesterca izjednačuje rezultat, a sudije sviraju kraj utakmice.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Bosna" iz Visokog.

Sudijski par: Aleksandar Jović i Nedim Arnautović. Delegat: Haris Bradarić. Isključenja: Izviđač 3X2, a Leotar 5X2.

RK "Izviđač": Herceg, Suljević, Vukšić 7, Lukenda, Alilović 3, Kos 5, Odak 2, Keso 4, Bošković 6, Bubalo, Šaravanja, Pavlović, Ćeško 2, Medić 1, Bebek, Muhović 2. Toni Čolina.

RK "Leotar": Savović, Parežanin 2, V. Kovač, Arizanović 7, Ninković, Milojević 1, Ninković, Ivanović 5, Ratković 7, Omerović 1, Tomić 6, Todorov, Stojanović, Babić, Smajilbegović. Trener: Darko Tavrić