leotar borac kup.JPG

У осмини финала Купа БиХ у Требињу је ФК "Леотар" поражен од ФК "Борац" из Бањалуке 1:2 (0:2). Овом побједом Бањалучани су се пласирали међу осам екипа у Купу БиХ.

Обје екипе изашле су са комбинованим саставима, а доста домаћих играча је  својом игром показало да још увијек нису за прву екипу. До 20. минута није било прилика ни на једној страни, а затим је из контре Мелег шутирао искоса са 20. метара и погодио мрежу домаћина за 0:1.

Исти играч је у 23. минуту изашао сам испред Перишића и лобовао га, али је лопта отишла преко гола, док је Лукићев ударац у 28. минуту погодио стативу домаћина. Ипак се Лукић уписао у стријелце пет минута касније из пенала када је судија Гиговић досудио најстрожу казну након што је Милић играо руком.

Леотар је зпријетио у 38. минуту, али Зечевићев ударац отишао је повише гола гостију. Током другог полувремена Леотар се тргао и боље је заиграо. Надмоћ на терену крунисао је голом Милић у 80. минуту када је натрчао на одбијену лопту.

У 88. минуту судија Гиговић је искључио капитена домаћих Алена Рамића. До краја утакмице резултат се није мијењао тако да је Борац славио побједу.

Посебна прича данашње утакмице су судија Гиговић који се доста пута "изгубио на терену" судећи прекршаје, а помоћне судије дизале су заставу (офсајд) и кад је требало и кад није. Испраћени су звиждуцима.

Након утакмице Олег Ћурић (који је са клупе водио Леотар умјесто Крунића који је добио црвени картон у суботу) је рекао да је на овој утакмици пружена прилика млађим играчима и онима који имају мању минутажу.

"Тако смо радили и у Купу Републике Српске. Наравно да је приоритет првенство и покушаћемо да у ових пет кола освојимо што више бодова како би ушли што мирније на прољеће у наставак првенства", рекао је Ћурић.

Стадион у Полицама. Главни судија: Милош Гиговић. Помоћне судије: Александар Смиљанић и Радислав Качавенда. Четврти судија: Јосип Мартиновић. Црвени картон: Рамић (Леотар у 88. минута). Жути картони: Зечевић, Шешељ, Медан, Колак и Милић (Леотар), а Ћорић (Борац).

ФК "Леотар": Перишић (од 46. минута Вукановић), Милић, Андрић (од 60. минута Полић), Шешељ (од 60. минута Босанчић), Рамић, Зечевић (од 78. минута Медан), Колак, Николић (од 70. минута Тодоровић), Атељевић, Ристић, Чолић.

ФК "Борац": Ћетковић, Кујунџић, Бошњак, Ћорић (од 53.минута Кулашин), Бегић, Доналд, Војновић, Лукић (од 68. минута Мораитис), Чавић (од 88. минута Ерић), Мелег, Вушуровић.