U 7. kolu Premijer lige BIH RK "Leotar" je u Gornjem Vakufu-Uskoplje slavio nad domaćom MRK "Sloga" 29:30 (15:14).

Do polovine prvog poluvremena bila je rezultatska ravnoteža, ali domaćini stiču tri gola prednosti. Leotar ipak stiže zaostatak i na odmor se otišlo sa 15:14 za domaćina.

U toku drugog poluvremena domaćin vodi 2-3 gola do 45. minuta. Trebinjci stižu do izjednačenja i u zadnjih 15- minuta se ulazi u neizvesnu završnicu gdje se ekipe smjenjuju u vođstvu.

Leotar na 5 sekundi do kraja preko Ratkovića postiže gol za pobjedu. Zadnjih 5 sekundi Sloga nije uspjela da ugrozi gol Leotara.

Sudijski par: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović. Delegat: Mladen Rajić. Isključenja: Sloga 3x2, a Leotar 3x2.

MRK"Sloga": Agić, Biljaka, Halebić 6,Amitović 2, Štrkalj, Ajxin Demirović 2, Dedić, Čaber, Čaluk, Pokvić, Boškić, Uljarević 5, Šarenac 8, Amer Demirović, Jamaković 6. Trener: Aleksandar Radosavljević.

RK "Leotar" : Savović, Veraja, Arizanović 8, Parežanin 2, Milojević 5, Omerović, Ratkovića 3, Todorov, Babić, Smajilbegović 9, V. Kovač, Tomić 2, Ivanović 1. Trener: Darko Tavrić.