У дербију 6. кола Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" поражен од РК "Борац" из Бања Луке 29:30 (17:17).

Пуна дворана, цјелокупна екипа ФК "Леотар" на трибинама, директан пренос на РТРС плус обећавало је добру и занимљиву утакмицу, а све се то и одигравало током свих 60. минута.  Голом Милићевића у посљедњој секунди из деветерца и када је лопта прошла кроз "шуму" руку и завршила у мрежи домаћина почело је славље гостију.

Леотар има за чим да жали јер је имао у рукама не само неријешен резултат већ и побједу - имао је два гола предности три минута прије краја, а Аризановић је погодио стативу. Гости долазе до изједначења, а домаћин је у посљедњем минуту имао напад. Али неконтролисан шут Милојевића на почетку напада допринио је да Борац има лопту у посљедњих 30 секунди и Бањалучани долазе до побједе у посљедњој секунди утакмице.

Шта рећи за утакмицу у којој су гости имали вођство само на почетку утакмице 1:2 и 2:3 да би након тога Леотар водио највише са два гола предности, а на одмор се отишло са неријешеним резултатом 17:17.

Током других 30. минута гости су након вођства домаћина од 20:18 мини серијом дошли до 20:21 и након тога опет је домаћин имао плус два током другог полувремена. Друго вођство у другом полувремену за госте је и коначан резултат утакмице 29:30.

Два минимална вођства у првом и другом полувремену довели су госте о побједе. Леотар никад није био ближи побједи над некадашњим прваком Европе.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је рекао да његови играчи нису имали концентрације и дисциплине на крају утакмице што је и пресудило утакмицу.

"Већи дио утакмице смо водили, на крају изгубили. Честитам Борцу н побједи, а ми морамо неке ствари да исправимо. Морамо да поштујемо лопту и да поштујемо једни друге" истакао је Таврић.

Ово је први пораз Требињаца након четири побједе, а у наредном колу Леотар гостује код РК "Слога" Горњи Вакуф-Ускопље.

Судијски пар: Обренко Миљковић и Душко Ристанић. Делегат: Харис Брадарић. Искључења: Леотар (4X2), а Борац (6x2), Миљковић црвени картон. Седмерци: 3(0), а Борац 2 (2).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић 4, Нинковић, Милојевић 2, Ивановић 4, Парежанин 4, Ратковић 6, Омеровић, Томић 6, Тодоров, Бабић, В. Ковач, Д. Ковач, Смајилбеговић, 3. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Борац": Бркић, Перић 4, Каламанда, Петровић, Миљковић 1, Њежић, Лукић 6, Кнежевић 2, Тепић 1, Ћелић 1, Грачић 1, Драганић 9, Миловац, Летић, Суботић, Милићевић 5. Тренер: Мирко Микић.