У заосталој утакмици 3. кола Премијер иге БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио РК "Босна" из Сарајева 30:22 (12:12). Ово је трећа побједа Требињаца и једина су екипа која има пун учинак у досадашњем дијелу првенства.

На почетку утакмице водили су гости 1:3, али серијом од 6:0 домаћин долази до вођства од 7:3 у 15. минуту. Гости до краја полувремена полако стижу предност Требињаца тако да је у 21. минуту резултат био 9:9.

До одласка на одмор обје екипе су постигле по три гола тако да је првих 30. минута завршено 12:12.

Одмах на почетку другог полувремена домаћин за 14. минута прави серију 10:2 тако да је у 44. минуту било 22:14. До краја утакмице Леотар је имао и 11 голова разлике 28:17, али након 60. минута семафор је показивао резултат 30:22.

Најефикаснији код побједника био је Милојевић са 7 и Смајилбеговић са 4 гола, а треба истаћи и одличног голмана Омеровића са 12 одбрана, док је код гостију најбољи био Вражалић са 5 голова.

Лијепо је било видјети у посљедњих осам минута млади нараштај требињске школе рукомета браћу Ковач, Ратковића, Бабића, Верају, потпомогнути капитеном Савовићем. Сва та младост вратила је борбеношћу, игром и головима указано повјерење од стране тренера, а публика их је поздравила аплаузом.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је рекао да је у првом полувремену било тешко све док његови играчи нису дали 300 посто и у одбрани и нападу.

"У другом полувремену изашли смо далеко боље и направили смо разлику коју смо одржали до краја. Честитам мојим момцима на доброј игри. Идемо даље", истакао је Таврић.

У суботу у Требиње долази РК "Криваја" из Завидовића.

РК "Леотар": Савовић, Вераја 2, Аризановић 4, Милојевић 7, Ивановић 4, Парежанин 1, Ратковић 2, Омеровић, Томић 4, Тодоров, Бабић 1, В. Ковач, Д. Ковач, Смајилбеговић 5. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Босна": Мутапчић, Торомановић 2, Зулфић 1, Вражалић 5, Омановић 3, А. Коркарић 2, Раонић 2, Беширевић, Малагић, Мехинагић 2, Херић, Хармандић 1, Мимић 1, Тахировић, Мрда 3. Тренер: Зухдија Коркарић.