Фудбалери Леотара поражени су на гостовању у Сарајеву са 1:0 од екипе Жељезничара у 11. колу Премијер лиге БиХ.

Једини гол на утакмици постигнут у 44. минуту, када је на једну одбијену лопту из шеснаестерца Леотара натрчао Мекић и са 25 метара шутирао у десни угао Перишића. Лопта се од стативе одбила у леђа Перишића и ушла у мрежу за 1:0.

Домаћин је у другом полувремену имао шансу преко Мекића у 71. минуту, али је лопта завршила изнад пречке. У 77. минуту Бојов шут одлично је одбранио Перишић.

Требињци су запријетили у 80. минуту преко Миловића, али је његов шут одбранио Бендер. До краја меча није било промјена за коначан резултат од 1:0.

Током свих 90. минута Леотар скоро да није створио озбиљнију шансу којом би бар покушао да угрози гол домаћина.

У наставку првенства Леотар ће у наредна три кола бити домаћин у Полицама Раднику, Борцу и Слободи. Већ у наредном колу у Требиње долази екипа бијељинског Радника.

Леотар има 11 бодова и утакмица са Бијељинцима биће директна борба клубова који се боре за опстанак.

Стадион "Грбавица". Главни судија: Лука Билбија (Приједор). Помоћне судије: Мирза Чејвановић (Тузла) и Марко Зеленика (Мостар). Делегат: Сафет Радмиловић (Горажде). Жути картони: Врховац, Бећа (Жељезничар), а Мићуновић, Милић. Секуловић (Леотар).

ФК "Жељезничар": Бендер, Малић, Косорић, Субашић(од 62. минута Црнчевић), Мујезиновић, Јурчић (од 69.минута Гасал), Здунић, Врховац, Бојо (од 79. минута Бекрић) , Бећа, Мекић. Тренер: Томислав Ивковић.

ФК "Леотар": Р. Перишић, Миловић (од 84. минута Милић), Паранос (од 46. минута Тодоровић), Максимовић (од 46. минута Босанчић), Секуловић, Аћимовић, Чолић (од 64. минута Мићуновић), Ђурић, М. Перишић, Арсић, Зец (од 84. минута Ристић). Тренер: Бранислав Крунић.