У генералци пред почетак Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је славио против РК "Сутјеска" из Никшића 26:20 (14:9) у Спортској дворани "Милош Мрдић".

Након изједначеног резултата 1:1 у трећем минуту, домаћин је серијом 4:0 дошао до резултата 5:1 у осмом минуту. У 15. минуту утакмице на семафору је писало 9:3, а до краја полувремена гости су успјели да смање заостатак на пет голова тако да се на одмор отишло са 14:9.

Током другог полувремена од 36. до 43. минута домаћин је имао седам голова разлике (18:11, 19:12), али је она у 51. минуту била и највиша - 24:15. До краја утакмице домаћин је постигао два гола, а гости пет за коначан резултат од 26:20.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је истакао да је завршена серија пријатељских утакмица због помјерања лиге.

"Јасно нам је шта треба да поправимо, а у првом колу долази нам 'Слога' из Добоја. Играли смо недавно са њима у финалу Купа Републике Српске и нема пуно непознаница. Детаљи ће одлучити побједника, али ми морамо ту утакмицу да добијемо", јасан је Таврић.

РК "Леотар": Савовић, Омеровић, Вераја, Нинковић 3, Милојевић 1, Ивановић, Парежанин 2, Ратковић 3, Томић 9, Тодоров 4, Аризановић 1, Мићевић, Смајилбеговић 3.

РК "Сутјеска": Ђурковић, Пејовић, Змајевић 5, Вујовић 2, Лончар 2, Радовановић 3, Бојанић, Јокић 6, Чоровић, Радовић, Шљукић 2, Бабић, Сукновић.