U generalci pred početak Premijer lige BiH RK "Leotar" je slavio protiv RK "Sutjeska" iz Nikšića 26:20 (14:9) u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić".

Nakon izjednačenog rezultata 1:1 u trećem minutu, domaćin je serijom 4:0 došao do rezultata 5:1 u osmom minutu. U 15. minutu utakmice na semaforu je pisalo 9:3, a do kraja poluvremena gosti su uspjeli da smanje zaostatak na pet golova tako da se na odmor otišlo sa 14:9.

Tokom drugog poluvremena od 36. do 43. minuta domaćin je imao sedam golova razlike (18:11, 19:12), ali je ona u 51. minutu bila i najviša - 24:15. Do kraja utakmice domaćin je postigao dva gola, a gosti pet za konačan rezultat od 26:20.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić je istakao da je završena serija prijateljskih utakmica zbog pomjeranja lige.

"Jasno nam je šta treba da popravimo, a u prvom kolu dolazi nam 'Sloga' iz Doboja. Igrali smo nedavno sa njima u finalu Kupa Republike Srpske i nema puno nepoznanica. Detalji će odlučiti pobjednika, ali mi moramo tu utakmicu da dobijemo", jasan je Tavrić.

RK "Leotar": Savović, Omerović, Veraja, Ninković 3, Milojević 1, Ivanović, Parežanin 2, Ratković 3, Tomić 9, Todorov 4, Arizanović 1, Mićević, Smajilbegović 3.

RK "Sutjeska": Đurković, Pejović, Zmajević 5, Vujović 2, Lončar 2, Radovanović 3, Bojanić, Jokić 6, Čorović, Radović, Šljukić 2, Babić, Suknović.