У пријатељској утакмици пред почетак првенства у Премијер лиги БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" КК "Леотар" побиједио је КК "Сутјеску" из Никшића члана АБА 2 лиге 68:59 (17:11, 20:12, 14:17, 17:19).

Требињци су водили од самог почетка утакмице и заслужено су побиједили госте из Никшића. Првих десет минута домаћин је био у вођству од 17:11, а треба истаћи да је у том периоду суђено 16 личних грешака по осам са обје стране.

Током друге четвртине Лео је повећао предност на плус седам 23:16, да би се на полувријеме отишло са резултатом 37:23.

Одмах на почетку треће четвртине домаћин стиже и до највеће предности на утакмици 43:23, али до краја ове четвртине гости су смањили на минус 11, то јест 51:40.

Посљедњу четвртину играчи Велимира Гашића су добили са два коша предности 17:19 за коначан резултат од 68:59.

Најефикаснији код побједника био је Ђурасовић са 21 кошем и Кртинић са 14, а код Сутјеске једини двоцифрени био је Спасојевић са 14 кошева.

Након утакмице тренер Леотара Марко Ичелић је нагласио да су његови играчи поправили приступ игри од оне против Дубровника, јер су прије два дана у току првог полувремена примили 36, а вечерас само 23 коша.

"То показује добар карактер и даље ћемо градити тим на оваквом нивоу прије свега кроз добру одбрану долазимо до наше игре, а напад ће се временом отварати", рекао је Ичелић.

КК "Леотар": Шакотић 8, Раичевић, Алексић 4, Б: Ђурасовић 8, Миљеновић, Н. Ђурасовић 21, Марић 2, Милидраговић, Милановић, Јефтић 2, Тупањанин, Дамјановић 4, Кртинић 14, Нинковић 5. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Сутјеска": Тончић 2, Горановић 2, Бојић, Вујадиновић, Томашевић 9, Спасојевић 14, Копривица 7, Војиновић 4, Варајић 4, Миловић 3, Мијатовић, Вујошевић 5, Чалић 1, Вуковић 8.