U prijateljskoj utakmici pred početak prvenstva u Premijer ligi BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" pobijedio je KK "Sutjesku" iz Nikšića člana ABA 2 lige 68:59 (17:11, 20:12, 14:17, 17:19).

Trebinjci su vodili od samog početka utakmice i zasluženo su pobijedili goste iz Nikšića. Prvih deset minuta domaćin je bio u vođstvu od 17:11, a treba istaći da je u tom periodu suđeno 16 ličnih grešaka po osam sa obje strane.

Tokom druge četvrtine Leo je povećao prednost na plus sedam 23:16, da bi se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 37:23.

Odmah na početku treće četvrtine domaćin stiže i do najveće prednosti na utakmici 43:23, ali do kraja ove četvrtine gosti su smanjili na minus 11, to jest 51:40.

Posljednju četvrtinu igrači Velimira Gašića su dobili sa dva koša prednosti 17:19 za konačan rezultat od 68:59.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Đurasović sa 21 košem i Krtinić sa 14, a kod Sutjeske jedini dvocifreni bio je Spasojević sa 14 koševa.

Nakon utakmice trener Leotara Marko Ičelić je naglasio da su njegovi igrači popravili pristup igri od one protiv Dubrovnika, jer su prije dva dana u toku prvog poluvremena primili 36, a večeras samo 23 koša.

"To pokazuje dobar karakter i dalje ćemo graditi tim na ovakvom nivou prije svega kroz dobru odbranu dolazimo do naše igre, a napad će se vremenom otvarati", rekao je Ičelić.

KK "Leotar": Šakotić 8, Raičević, Aleksić 4, B: Đurasović 8, Miljenović, N. Đurasović 21, Marić 2, Milidragović, Milanović, Jeftić 2, Tupanjanin, Damjanović 4, Krtinić 14, Ninković 5. Trener: Marko Ičelić.

KK "Sutjeska": Tončić 2, Goranović 2, Bojić, Vujadinović, Tomašević 9, Spasojević 14, Koprivica 7, Vojinović 4, Varajić 4, Milović 3, Mijatović, Vujošević 5, Čalić 1, Vuković 8.