РК "Леотар" побједник је турнира у Метковићу јер је и финалу побиједио домаћина турнира "Механику-Метковић" 30:26 (14:15).

Требињци су након првог полувремена губили са голом разлике од члана 1.ХРЛ-Југ са 14:15. Током другог полувремена играчи Дарка Таврића заиграли су далеко боље и заслужено побиједили са четири гола разлике.

Треба истаћи да је Лео играо без Милојевића и Аризановића. Најбољи појединац на утакмици био је лијево крило Леотара Смајилбеговић који је дао 14 голова, Парежанин 5, а Ивановић 4, а код домаћина најефикаснији био је Витић са 7 голова.

У првој утакмици Требињци су били бољим од члана Прве лиге ФБиХ - сјевер РК "Јајце" 35:27 (21:12).

РК "Леотар"(Укупан збир голова у обје утакмице): Савовић, Вераја 1, Нинковић 3, Милојевић 5, Ивановић 6, Парежанин 7, Ратковић 3, Омеровић, Томић 4, Тодоров 5, Бабић 4, В. Ковач 3, Д. Ковач 1, Мичевић, Смајилбеговић 23. Тренер: Дарко Таврић.