RK "Leotar" pobjednik je turnira u Metkoviću jer je i finalu pobijedio domaćina turnira "Mehaniku-Metković" 30:26 (14:15).

Trebinjci su nakon prvog poluvremena gubili sa golom razlike od člana 1.HRL-Jug sa 14:15. Tokom drugog poluvremena igrači Darka Tavrića zaigrali su daleko bolje i zasluženo pobijedili sa četiri gola razlike.

Treba istaći da je Leo igrao bez Milojevića i Arizanovića. Najbolji pojedinac na utakmici bio je lijevo krilo Leotara Smajilbegović koji je dao 14 golova, Parežanin 5, a Ivanović 4, a kod domaćina najefikasniji bio je Vitić sa 7 golova.

U prvoj utakmici Trebinjci su bili boljim od člana Prve lige FBiH - sjever RK "Jajce" 35:27 (21:12).

RK "Leotar"(Ukupan zbir golova u obje utakmice): Savović, Veraja 1, Ninković 3, Milojević 5, Ivanović 6, Parežanin 7, Ratković 3, Omerović, Tomić 4, Todorov 5, Babić 4, V. Kovač 3, D. Kovač 1, Mičević, Smajilbegović 23. Trener: Darko Tavrić.