КК "Леотар" је освојио треће мјесто на 21. Меморијалном турниру "Широки 2021" након што је побиједио ХКК "Зрињски" резултатом 75:63 (15:18, 18:6, 24:19, 18:20).

Прво мјесто освојио је домаћин ХКК "Широки" јер је у финалу био бољи од КК "Слобода" из Тузле 86:73.

Требињци су прву четвртину изгубили са три коша разлике, али су других десет минута одлично одиграли и добили овај период са 12 кошева разлике. На одмор се отишло са резултатом 33:24.

Трећи период играчи тренера Марка Ићелића добили су са пет кошева разлике и у посљедњих десет минута ушло се са резултатом 57:43. Четврту четвртину добили су Мостарци са 18:20 тако да је након 40. минута на семафору писало 75:63 за Леотар.

Најефикаснији на овој утакмици код побједника био је Б. Ђурасовић са 14 и Нинковић са 12 кошева, а код екипе Зрињског М. Зовко са 17 кошева.

Првог дан турнира Леотар је поражен од ХКК "Широки" 92:86, а код Леотара најефикаснији био је Б. Ђурасовић са 20, а код Широког Божић са 22 коша.

КК "Леотар" (против Зрињског): Шакотић 6, Раичевић 8, Алексић 3, Б. Ђурасовић 14, Н. Ђурасовић 4, Марић 5, Милидраговић 2, Милановић 3, Дамјановић, Нинковић 12, Тупањанин, Кртинић 7, Миљеновић 6, Јефтић 5.