KK "Leotar" je osvojio treće mjesto na 21. Memorijalnom turniru "Široki 2021" nakon što je pobijedio HKK "Zrinjski" rezultatom 75:63 (15:18, 18:6, 24:19, 18:20).

Prvo mjesto osvojio je domaćin HKK "Široki" jer je u finalu bio bolji od KK "Sloboda" iz Tuzle 86:73.

Trebinjci su prvu četvrtinu izgubili sa tri koša razlike, ali su drugih deset minuta odlično odigrali i dobili ovaj period sa 12 koševa razlike. Na odmor se otišlo sa rezultatom 33:24.

Treći period igrači trenera Marka Ićelića dobili su sa pet koševa razlike i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 57:43. Četvrtu četvrtinu dobili su Mostarci sa 18:20 tako da je nakon 40. minuta na semaforu pisalo 75:63 za Leotar.

Najefikasniji na ovoj utakmici kod pobjednika bio je B. Đurasović sa 14 i Ninković sa 12 koševa, a kod ekipe Zrinjskog M. Zovko sa 17 koševa.

Prvog dan turnira Leotar je poražen od HKK "Široki" 92:86, a kod Leotara najefikasniji bio je B. Đurasović sa 20, a kod Širokog Božić sa 22 koša.

KK "Leotar" (protiv Zrinjskog): Šakotić 6, Raičević 8, Aleksić 3, B. Đurasović 14, N. Đurasović 4, Marić 5, Milidragović 2, Milanović 3, Damjanović, Ninković 12, Tupanjanin, Krtinić 7, Miljenović 6, Jeftić 5.