У Културном центру одржана је Свечана академија поводом 65 година РК "Леотар" на којој су се окупили представници оснивачи клуба, спортски радници, привредници, пријатељи и бројни гости.

Прије више од 65 година рукомет се почео играти код споменика Његошу, у Џивару, у касарни, на Брекани...по читавом граду.

Градоначелник Требиња Мирко Ћурић поздрављајући све присутне и осниваче РК "Леотар" истакао је да је 65. годишња традиција рукометне игре у Требињу за сваку похвалу и поштовање посебно ако се узме у обзир да је током шест деценија рада клуб имао различите периоде, али то није успјело да поремети традицију рукомета у граду.

"За велику похвалу је то да 'РК Леотар' никад није престајао са радом. Имајући у виду цјелокупну хронологију развоја клуба, све успјехе и тренутке поноса на клуб и играче, тренутке славља због постигнутих резултата, чији су први играчи поникли на обалама ријеке Требишњице, данас је Леотар достојан премијерлигаш. Цијењећи вриједности овога клуба као и других спортских колектива у Требињу један од стратешких циљева Градске управе Требиња је да подржимо спорт у нашем граду колико год је то могуће. Наши премијерлигаши су понос и дика сваког Требињца и грађанина Требиња", рекао је Ћурић.

Предсједник РК "Леотар" Стеван Бекан је рекао да су сви поносни јер је након фудбалског клуба рукометни клуб други најстарији клуб у граду.

Драгао ми је да су са нама и оснивачи клуба, а припремили смо повеље и захвалнице за оне који су највише учинили за наш клуб кроз историју. Сва дешавања у протеклих седам дана била су везана за наш јубилеј. Клуб има подршку Града, у посљедњих четири године постали смо стабилан прволигаш, а наша школа се развија и расте. Амбиције су нам средина табеле, али ћемо покушати нешто више. Прво нам долазе финалне утакмице Купа Републике Српске када ћемо учинити све да трофеј дође наш град. Подршка Града, ресурног министарства и Рукометног савеза Републике Српске неће изостати и пред нама је велики рад", поручио је Бекан.

Члан прве генерације и жива легенда Леотара капитен Ферхат Зубчевић, заједно се са Војом Прелевићем, Неђом Максимовићем и Лазаром Куљићем присјетио рукометних почетака у Требињу.

"Био сам капитен на почетку рада клуба, тада се звао Партизан и под тим именом играли смо у зони. Касније је дато име Леотар, а услови за играње рукомета су били тешки. Сами смо цртали игралиште код Његоша и тамо би носили голове. Имали смо пуно ентузијазма и љубави према рукомету и ништа нам није било тешко", сјећа се Зубчевић.

Пријем код градоначелника

Поводом шест и по деценија РК Леотар градоначелник Ћурић уприличио је пријем за представнике рукометбих клубова Леотар и Кикинда.

Пријатељска утакмица

У пријатељској утакмици члан Премијер лиге БиХ РК "Леотар" побиједио је РК "Кикинду" 28:27 (15:11). Домаћин је био бољи током цијеле утакмице и заслужено је побиједио члана Супер Б лиге Центар-Сјевер из Србије.

Након почетног вођства од 0:1 домаћин је изједначио и стално је био у предности од гол разлике све до 22. минута, када је направио серију од 3:1 и у 27. минуту на семафору је писало 13:11.

До краја полувремена домаћин је дао још два гола и на одмор се отишло са резултатом 15:11.

Током других 30. минута домаћин је дошао у предност и од шест голова (25:19 и 26:20) у 49. минуту. До краја утакмице Кикинда прави серију од 2:7 за коначан резултат од 28:27.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је рекао да је меч против Кикинде показао далеко бољи однос и уиграност његових играча у односу на претходне утакмице.

"Изгледало много боље, све иде у добром смјеру и треба да наставимо овако. Морамо још доста ствари поправити, а оно што радимо на тренинзима покушавамо да спроведемо на утакмицама", рекао је Таврић.

РК "Леотар": Савовић, Омеровић, Мићевић, Вераја, Парежанин 1, Милојевић 8, Нинковић, Ратковић 5, В: Ковач 1, Аризановић 5, Бабић 2 , Тодоров 1, Ивановић 4, Смаилбеговић 1, Стојановић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Кикинда": Голић, Станковић 3, Врговић 9, Гамбер 2, Комарек 3, Дукатаров 1, Панић 2, Вајер, Јовановић 2, Трнинић, Гаћиновић, Лисица 4, Ђукић, Илијин 1. Тренер: Славиша Лаковић.