rk leotar igra.JPG

У пријатељској утакмици пред почетак првенства у Премијер лиги БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" одиграо 27:27 (12:15) против екипе "Коњуха" из Живиница". Ово је била трећа пријатељска утакмица требињских рукометаша након побједе над РК "Искром" у Бугојну и РК "Вишеград" у Требињу.

Домаћин је водио све до 14. минута и резултата 6:5 када су гости изједначили и прешли у вођство од једног гола. Екипа из Живиница је од 23. минута и резултата 11:11 до краја полувремена направила серију од 1:4 и одмор се отишло са три гола предности 12:15.

Током других 30. минута домаћин је полако смањивао предност и прешао у вођство од једног гола, али гости су их увијек стизали тако да је овај неријешени резултат и најправеднији исход утакмице.

Након утакмице тренер Дарко Таврић рекао је да је у припремној утакмици резултат у другом плану, али да је игра његове екипе била јако лоша.

"Игра је била поражавајућа од првог до посљедњег минута. Приступ утакмици, игра, концентрација све је било лоше и оно што радимо на тренинзима ништа не спроводимо на паркету", јасан је Таврић.

На почетку утакмице предсједник клуба Стеван Бекан је уручио захвалницу гостујућој екипи, а голману Адису Камберовићу уручена је захвалница испред клуба због његовог несебичног залагања приликом лијечења првотимца Леотара Милорада Инића у КБЦ Тузла.

rk leotar .jpg

РК "Леотар": Омеровић, Стојановић, Савовић, Парежанин 5, Милојевић 4, Томић 1, Бабић 4, Вераја, Ивановић, Ковач 1, Ратковић 6, Нинковић, Мичевић, Тодоров 1, Уљаревић, Аризановић 5. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Коњух": Камберовић, Ијунин 2, Даутовић 8, Моторин, Ђинић, Часоновић 2, Кнезовић, Арметовић, Модрић 5, Клориг 3, Смајић, Ђурић, Ђана 7, Бечић, Јелић.