У 5. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је поражен у Широком Бријегу од НК "Широки" 2:0 (0:0). Ово је трећи пораз фудбалера из Полица у најквалитетнијем рангу такмичења, а прва побједа домаћина.

Требињци су имали шансу већ у другом минуту преко Тодоровића, а након тога преко истог играча у 30. минуту и Аћимовића, док је домаћин запријетио само преко Икића.

Током другог полувремена у 60. минуту гости су поново запријетили преко Аћимовића, а голман Микић се није ни помакао.

Домаћин је дао први гол у 86. минуту преко Икића из слободног ударца, а коначан резултат поставио је у надокнади времена Лукић.

У наредном колу у Требиње долази ХШК "Посушје".

НК "Широки Бријег": Мишкић, Јурић, Муса, Обшивач Брекало, Гргић, Машић, Вукоја, Икић, Колега, Јуриљ. Тренер: Јуре Иванковић.

ФК "Леотар": Перишић, Миловић, Паранос, Тодоровић, Секуловић, Аћимовић, Николић, Чолић, Ђурић, Арсић, Босанчић. Тренер: Бранислав Крунић