U 5. kolu Premijer lige BiH FK "Leotar" je poražen u Širokom Brijegu od NK "Široki" 2:0 (0:0). Ovo je treći poraz fudbalera iz Polica u najkvalitetnijem rangu takmičenja, a prva pobjeda domaćina.

Trebinjci su imali šansu već u drugom minutu preko Todorovića, a nakon toga preko istog igrača u 30. minutu i Aćimovića, dok je domaćin zaprijetio samo preko Ikića.

Tokom drugog poluvremena u 60. minutu gosti su ponovo zaprijetili preko Aćimovića, a golman Mikić se nije ni pomakao.

Domaćin je dao prvi gol u 86. minutu preko Ikića iz slobodnog udarca, a konačan rezultat postavio je u nadoknadi vremena Lukić.

U narednom kolu u Trebinje dolazi HŠK "Posušje".

NK "Široki Brijeg": Miškić, Jurić, Musa, Obšivač Brekalo, Grgić, Mašić, Vukoja, Ikić, Kolega, Jurilj. Trener: Jure Ivanković.

FK "Leotar": Perišić, Milović, Paranos, Todorović, Sekulović, Aćimović, Nikolić, Čolić, Đurić, Arsić, Bosančić. Trener: Branislav Krunić