U generalci pred početak takmičenja u Premijer ligi BiH fudbaleri Leotara odigrali su u Foči neriješeno 1:1 protiv ekipe Sutjeske.

Fočaci su poveli u 17. minutu preko Arbinje za 1:0.

Leotar je imao dvije odlične šanse preko Šipovca u 5. i 18. minutu, ali je golman Fočaka Pajević odbranio njegove udarce. Trebinjci su imali priliku i u 42. minutu ali je Ristić na nabačenu loptu zakasnio za djelić sekunde.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:0

U nastavku utakmice trener plavo-bijelih Branislav Krunić izvršio je šest izmjena. Do izjednačenja se čekalo sve do 65. minuta, kada je gol postigao Sekulović, nakon centaršuta Zečevića.

To je bio i konačan rezultat meča - 1:1.

Leotar prvu premijerligašku utakmicu igra u petak, 16. jula u Bijeljini.

FK Leotar: Vukanović, Mićunović, Arsić, Čolić, Šipovac, Šešelj, Bosančić, Kolak, Ristić, Ateljević, Polić, Perišić, Zečevića, Paranos, Nikolić, Đurić, Sekulović, Spaić, Medan, Begenišić.