Фудбалери Италије савладали су Енглеску у финалу ЕУРО 2020 и тако постали нови шампиони Европе након извођења пенала (3:2), пошто је утакмица након резултатом 1:1 након регуларног дијела и продужетака.

Италијанима је ово друга титула шампиона европе, послије оне из 1968. када су били домаћини.

Они су били у финалима континенталног шампионата 2000. и 2012. године, али нису успјели да се домогну трофеја.

Енглеска је сјајно отворила меч, искористила је први контра напад и постигла гол. Лук Шоу погодио је у 2. минути меча (117. секунда), што је најбржи гол у историји европских првенстава.

Након овог гола, утакмица је играна нормално и без неких већих напетости и овим резултатом завршено је прво полувријеме.

У другом полувремену Италијани су ушли голом заостатка и са жељом да се резултат на семафору промијени.

У 67. минути Италија је дошла до изједначења и враћања меча на почетак. Након корнера Верати је скочио и шутао, Пикфорд је одбранио али је Бонући покупио одбијену лопту и затресао мрежу Енглеске за 1:1.

Овим резултатом завршен је регуларан дио меча.

У продужецима меч је завршен истим резултатом, па је питање побједника ријешено након извођења пенала.

Италија је била успјешнија у извођењу једанаестераца (3:2 ) и домогла се титуле европског првака.