Na košarkaškim terenima Osnovne škole "Vuk Karadžić" održan je turnir 3x3 za mlade košarkaše, 2008. godište i mlađi "Trofej Zeleni" ekipa sa područja istočne Hercegovine i Nikšića, a pobjednik je ekipa "Orlova" iz Trebinja.

Ovo je prvi turnir, a igrao se u znak sjećanja na profesora fizičkog Dragana Zelenovića.

Prvo mjesto osvojila je ekipa "Orlovi" koja je u finalu pobijedila "Dream team", a treća je ekipa "Heo 1".

Najbolji igrač je Balša Mijanović, trofej "Zeleni" osvojio je Vuk Vuković, a najperspektivniji igrač je Vladan Vujović.

Diplome su dobili Andrija Vujović, Tomislav Jovović ispred kluba "Panteri" iz Nikšića i Nikola Topalović organizator 3×3 Trebinje basket turnir.

Pod motom "Otkad sam prohodao, ovdje sam se igrao. ovdje ću se igrati, stadion ću čuvati" okupio je 12 ekipa iz Gacka, Bileće, Nikšića i Trebinja.

Organizator turnira je Hercegsport. Pokrovitelji su Grad Trebinje, Hidroelektrane na Trebišnjici, Sportsko društvo Leotar i Termomont. Organizaciju turnira su pomogli i kompanija Vitinka, Credis, Osnovna škola Vuk Karadžić, javno preduzeće "Radnik" Trebinje, pivnica Humsko, restorani Ognjište i Drijen i Vila Lajra.

Medijski sponzor je bio portal TrebinjeLive.