Фудбалери Леотара освојили су Куп Републике Српске након што су у финалу у Модричи побиједили екипу Крупе из Крупе на Врбасу резултатом 2:0.

Требињци су по трећи пут освојили Куп Српске, а посљедњи пут прије 17 година.

Голове за Требињце су постигли Ристић у 60. минуту из пенала након прекршаја над Шиповцем и Зечевић у 73. минуту.

Током првих 45. минута било је шанси пред оба гола, али шансе Леотара су далеко биле зрелије нарочито Секуловића и Максимовића. Мреже су у првом полувремену мировале и на одмор се отишло са резултатом 0:0.

Леотар је повео у 60. минуту када је Макитан у свом шеснаестерцу направио прекршај над Шиповцем. Најстрожу казну извео је најстарији играч на терену Драган Ристић који је прецизним ударцем у голманову десну страну довео своју екипу у вођство.

Требињци су свој други гол постигли преко Зечевића који је само два минута прије тога ушао у игру. Једну дубоку лопту Зечевић је примио испред шеснаестерца Крупе, предриблао Каришика, заобишао и голмана Колака и искоса са лијеве стране шутирао према празном голу. То је било у 74. минуту и већ се наслућивао побједник.

До краја утакмице Крупа је имала иницијативу, али није могла ништа да уради тако да је коначан резултат био 2:0.

За најбољег играча финала проглашен је крилни нападач Леотара Данило Шиповац који је на најљепши начин крунисао сезону, док је најбољи млади фудбалер везиста Крупе Немања Вукмановић.

Након утакмице тренер Олег Ћурић сијао је од задовољства јер су његови играчи испунили све оно што је договорено у свлачионици.

Противнику су дали иницијативу, али су из другог плана долазили до шанси.

"Видјели сте да смо поред два гола имали још двије-три добре шансе. Срећан сам и честитао бих овим момцима на добром раду и резултатима у сезони која је иза нас. Велика им хвала за све. Сјајно смо заокружили ову сезону и ово је подстрек за наредну. Ми смо играчки што је до нас урадили, чак и много више него што смо очекивали. На људима у Граду и управи је да се потруде да помогну клубу да се врати на старе стазе", казао је Ћурић.

Стадион: "Др Милан Јелић". Гледалаца: 1.500. Главни судија: Драган Кесић (Градишка). Помоћни судије: Синиша Иванчевић (Бања Лука) и Бојан Ракић (Бијељина). Четврти судија: Велимир Дринић (Модрича). Делегат: Владан Симеуновић (Бијељина).

Жути картони: Ђурић, Мићуновић, Перишић, Паранос и Зечевић (Леотар), Макитан, Вукмановић и Дујаковић (Крупа).

ФК "Леотар": Перишић, Андрић, Паранос, Шиповац (од 71. Огњен Аћимовић), Рамић, Мићуновић (од 76. минута Милић), Атељевић, Ристић (од 85. минута Медан), Максимовић (од 85. минута Колак), Ђурић, Секуловић (од 72. минута Зечевић). Тренер: Олег Ћурић.

ФК "Крупа": Колак, Каришик, Реџић, Макитан (од 64. минута Милош Аћимовић), Дујаковић, Јовић (од 79. Ерак), Муминовић, Галић, Ћивић, Вукмановић(од 71. минута Николић), Мандић. Тренер: Владимир Илић.