У 9. колу Лиге 6 КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио КК "Широки" из Широког Бријега 94:86 (32:23, 12:25, 29:15, 21:23). Ово је друга побједа Требињаца у Лиги 6.

Леотар је и вечерас играо топло-хладно, али за разлику од прошлих утакмица када је дозволио противнику да преокрене резултат у своју корист, играчи Мира Вукоја су одиграли одлично и у десет минута одлучили побједника.

Леотар је одлично почео и након пет минута имао је предност од четири коша 16:12, а овај период је завршен са 32:23.

У другој четвртини је дошло до преокрета јер су ових десет минута гости добили са 12:23 и на полувријеме се отишли са плус четири 44:48.

Почетком треће четвртине домаћин је одмах наговијестио да ова четвртина неће бити кобна за њих. Добром игром, прецизним шутем и борбеношћу добили су овај период са 29:15 и резултатом 73:63 ушло се у посљедњих десет минута.

Гости су у посљедњем периоду пријетили и дошли су до изједначења 77:77 у 35. минуту. Међутим, домаћин је играо смирено и до краја меча није дао ни у једном тренутку гостима да пређу у вођство.

У тим тренуцима помогла им је и публика скандирањем и навијањем "Лео, Лео" што је на крају резултирало побједом 94:86.

Код Леотара је петоро играча имало двоцифрен учинак и то Мијовић 23, Б. Ђурасовић 18, Миладиновић 17, Алексић 13 и Нинковић 11 кошева, а код гостију истакао се Тхомас са 29 кошева.

Леотар у посљедњем колу Лиге 6 игра у Зеници против КК "Челик".

КК "Леотар": Шућов 3, С. Дамјановић, Б. Ђурасовић 18, Раичевић 4, Алексић 13, Мијовић 23, Марић, Миладиновић 17, Милидраговић 2, Нинковић 11, Шакотић, Н. Ђурасовић 3. Тренер: Миро Вукоје.

КК "Широки": Марушић, Ремберт 3, Човић, Чолак 20, Зубац 3, Бошњак, Буљевић 10, Тхомас 29, Дрежњак 11, М. Дамјановић, Доминик Вујановић 3, Мандић 7. Тренер: Дамир Вујановић.