Изабери писмо: ћирилица / latinica

Нових осам медаља за атлетичаре „Леотара“

Атлетичари „Леотара“ освојили су осам медаља - три златне, три сребрне и двије бронзане на Државном првенству БиХ за јуниоре, које је протеклог викенда одржано у Сарајеву.

Златне медаље освојили су Диана Ковач у категорији скок у вис, која је са прескочених 169 центиметара оборила лични рекорд и постала шампион БиХ и Глорија Куреш у тркама на 800 и  1.500 матара.

Сребрне медаље освојиле су: Диана Ковач у троскоку, Анастасија Јањић у трци на 100 метара са препонама и Нина Зуровац у бацању копља.

Бронзаним одличјима окитиле су се: Нина Зуровац у бацању диска и штафета 4 х 100 метара у саставу: Кристијана Кушић, Анастасија Јањић, Диана Ковач и Глорија Куреш.

На Првенству БиХ у атлетици за јуниоре и јуниорке наступило је 350 такмичара из 24 клуба.

Атлетичари „Леотара“ ћe наредног викенда наступити на сениорском првенству БиХ у Зеници.