rk leotar rk sloboda.JPG

У 30. колу (посљедњем) Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у Високом поражен од РК "Босна" 28:25 (14:13). Овом побједом домаћин је остао премијерлигаш, а Требињци су остали на десетом мјесту са скором од по 14 побједа и пораза уз једну неријешену утакмицу.

Домаћину је ова утакмица била "бити или не бити" и од првог тренутка су били одлучни да дођу до побједе. Водили су и по три гола разлике, али су упорни гости смањили резултат и на одмор се отишло са 14:13.

Током другог полувремена домаћин је водио и са седам голова разлике 27:20, али је након 60. минута игре на семафору писало 28:25.

Побједи су највише допринијели голман Алихоџић који је имао 11 одбрана и Хасагић са 8 голова, а код гостију млади Грк постигао је 6, а Смајилбеговић 5 голова.

Играно у СКЦ "Младост". Судијски пар: Џемал Чедић и Дино Ђерзић. Делегат: Владимир Јовић. Искључења: Босна (3x2), а Леотар (4x2).

РК "Босна": Османхоџић 4, Е. Сирћо, Бајрић 2, Хасагић 8, Алихоџић, Кесо, Бечејац 7, Бурић 1, Каравдић, Прашчевић 1, С. Сирћо 1, А. Јамаковић 4, Хрњић, Е. Јамаковић. Тренер: Милан Ховорка.

РК "Леотар": Савовић, Парежанин 2, Милојевић 1, Нинковић 4, Омеровић, Ратковић 2, Грк 6, Смајилбеговић 5, В. Ковач, Д. Ковач 2, Инић 1, Комненовић 2. Тренер: Дарко Таврић.