rk leotar rk sloboda.JPG

U 30. kolu (posljednjem) Premijer lige BiH RK "Leotar" je u Visokom poražen od RK "Bosna" 28:25 (14:13). Ovom pobjedom domaćin je ostao premijerligaš, a Trebinjci su ostali na desetom mjestu sa skorom od po 14 pobjeda i poraza uz jednu neriješenu utakmicu.

Domaćinu je ova utakmica bila "biti ili ne biti" i od prvog trenutka su bili odlučni da dođu do pobjede. Vodili su i po tri gola razlike, ali su uporni gosti smanjili rezultat i na odmor se otišlo sa 14:13.

Tokom drugog poluvremena domaćin je vodio i sa sedam golova razlike 27:20, ali je nakon 60. minuta igre na semaforu pisalo 28:25.

Pobjedi su najviše doprinijeli golman Alihodžić koji je imao 11 odbrana i Hasagić sa 8 golova, a kod gostiju mladi Grk postigao je 6, a Smajilbegović 5 golova.

Igrano u SKC "Mladost". Sudijski par: Džemal Čedić i Dino Đerzić. Delegat: Vladimir Jović. Isključenja: Bosna (3x2), a Leotar (4x2).

RK "Bosna": Osmanhodžić 4, E. Sirćo, Bajrić 2, Hasagić 8, Alihodžić, Keso, Bečejac 7, Burić 1, Karavdić, Praščević 1, S. Sirćo 1, A. Jamaković 4, Hrnjić, E. Jamaković. Trener: Milan Hovorka.

RK "Leotar": Savović, Parežanin 2, Milojević 1, Ninković 4, Omerović, Ratković 2, Grk 6, Smajilbegović 5, V. Kovač, D. Kovač 2, Inić 1, Komnenović 2. Trener: Darko Tavrić.