U 8. kolu Lige 6 KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" poražen od KK "Igokea" iz Aleksandrovca 77:92 (19:28, 22:27, 25:14, 11:23). Trebinjci su se srčano borili tokom svih 40. minuta i dostojanstveno se suprotstavili ABAligašu.

Da su ovako igrali protiv Sparsa i Borca imali bi na svom saldu još dvije dobijene utakmice. Ovo je prva utakmica koja je nakon 15. mjeseci igrana pred publikom, a njih 200 je aplauzom ispratilo domaće igrače.

Gosti su već nakon pet minuta igre vodili sa 6:13, a predvođeni Atićem došli su i do dvocifrene prednosti u šestom minutu 6:18. Ipak, do kraja prvog perioda domaćin je smanjio rezultat na 19:28.

Tokom druge četvrtine Leotar je smanjio na šest koševa razlike 22:28, ali su gosti u 18. minutu imali i plus 19 (36:55), da bi se na poluvrijeme otišlo sa 41:55. U ovih deset minuta briljirao je Grej koji je postigao pet trojki.

Nakon poluvremena domaći igrači su u trećoj četvrtini polako smanjivali prednost i u 25. minutu bilo je 59:63, a u 28. minutu koševima Milidragovića iz slobodnih bacanja Leo prelazi u vođstvo od 65:63.

Do kraja meča gosti subpostigli šest, a domaćini jedan koš te se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 66:69.

Gosti nisu uspjeli da steknu veću prednost od pet koševa sve do 35. minuta, a domaćin nije uspio da realizuje više napada. To su iskoristili gosti i trojkama Greja ponovo su došli do dvocifrene prednosti i nakon 40. minuta igre na semaforu je pisalo 77:92.

Kod domaćina najbolji su bili Mijović sa 22 koša i 8 asistencija te N. Đurasović sa 15 koševa, a kod pobjednika Grej sa 29 koševa (šut za trojku 9-12) uz 6 skokova.

KK "Leotar": Šućov, B. Đurasović 15, Raičević 2, Aleksić 10, Mijović 22, Marić, Tupanjanin, Miladinović 4, Milidragović 3, Ninković 7, Šakotić 2. Trener: Miro Vukoje.

KK "Igokea": Vulić 9, Atić 16, Jovanović 2, Grej 29, Simanić, Jošilo 15, Talić 12, Ilić 4, Pot 2, Fundić 3, Kondić. Trener: Dragan Bajić.