ФК "Леотар" је у финалу Купа Републике Српске након што је и у другој полуфиналној утакмици у Добоју славио против ФК "Слога" 0:1 (0:0).

Момци из Требиња током свих 90. минута су се борили као да из прве утакмице немају залиху од три гола. Једини погодак на утакмици постигао је Милић у 50. минуту.

Након утакмице тренер Леотара Олег Ћурић је рекао да је поносан на своје играче јер су изборили финале Куп-а.

"Цијелу сезону играли смо добро и на неки начин ово је круна наше добре игре. Надам се да ћемо и у финалу пружити одличну игру", рекао је Ћурић.

Требињци су до сада освојили два пута Куп Републике Српске и то 2002 и 2004. године. Ово је велики успјех требињског фудбала и можда најава бољих времена за клуб из Полица.

Противник у финалу је ФК "Крупа" из Крупе на Врбасу. Финале ће се играти на једну утакмицу, али још се не зна за датум.

Играно: Стадион "Луке" без присуства гледалаца. Главни судија: Марио Јелић. Помоћне судије: Синиша Иванчевић и Бранимир Ђермановић. Четврти судија: Вања Ајдер. Делегат: Драган Симић. Жути картони: Миљић и Васиљевић код Слоге, а код Леотара Драган Ристић.

ФК "Слога": И. Марковић, Андрић, Н. Марковић (од 46. минута Николић), Голубовић, Миљић, Буљубашић (од 56. минута Трифковић), Комљеновић, Васиљевић, Перић (од 62. минута Цетић), Дадић (од 46. минута Ђурановић), Душан Ристић (од 62. минута Аљетић). Тренер: Милан Драгановић.

ФК "Леотар": Перишић, Милић, Андрић, Паранос (од 77. минута Аћимовић), Шиповац, Рамић (од 77. минута Колак), Максимовић, Атељевић, Драган Ристић (од 69. минута Медан), Ђурић, Секуловић (од 69. минута Шешељ). Тренер: Олег Ћурић.