FK "Leotar" je u finalu Kupa Republike Srpske nakon što je i u drugoj polufinalnoj utakmici u Doboju slavio protiv FK "Sloga" 0:1 (0:0).

Momci iz Trebinja tokom svih 90. minuta su se borili kao da iz prve utakmice nemaju zalihu od tri gola. Jedini pogodak na utakmici postigao je Milić u 50. minutu.

Nakon utakmice trener Leotara Oleg Ćurić je rekao da je ponosan na svoje igrače jer su izborili finale Kup-a.

"Cijelu sezonu igrali smo dobro i na neki način ovo je kruna naše dobre igre. Nadam se da ćemo i u finalu pružiti odličnu igru", rekao je Ćurić.

Trebinjci su do sada osvojili dva puta Kup Republike Srpske i to 2002 i 2004. godine. Ovo je veliki uspjeh trebinjskog fudbala i možda najava boljih vremena za klub iz Polica.

Protivnik u finalu je FK "Krupa" iz Krupe na Vrbasu. Finale će se igrati na jednu utakmicu, ali još se ne zna za datum.

Igrano: Stadion "Luke" bez prisustva gledalaca. Glavni sudija: Mario Jelić. Pomoćne sudije: Siniša Ivančević i Branimir Đermanović. Četvrti sudija: Vanja Ajder. Delegat: Dragan Simić. Žuti kartoni: Miljić i Vasiljević kod Sloge, a kod Leotara Dragan Ristić.

FK "Sloga": I. Marković, Andrić, N. Marković (od 46. minuta Nikolić), Golubović, Miljić, Buljubašić (od 56. minuta Trifković), Komljenović, Vasiljević, Perić (od 62. minuta Cetić), Dadić (od 46. minuta Đuranović), Dušan Ristić (od 62. minuta Aljetić). Trener: Milan Draganović.

FK "Leotar": Perišić, Milić, Andrić, Paranos (od 77. minuta Aćimović), Šipovac, Ramić (od 77. minuta Kolak), Maksimović, Ateljević, Dragan Ristić (od 69. minuta Medan), Đurić, Sekulović (od 69. minuta Šešelj). Trener: Oleg Ćurić.